Головне управління ДПС
у Миколаївській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

На Снігурівщині інформують про новації податкового законодавства

опубліковано 14 січня 2022 о 10:22

Фахівцями Снігурівської ДПІ Головного управління ДПС у Миколаївській області на постійній основі проводиться робота, спрямована на доведення до суб’єктів господарювання та громадян змін податкового законодавства.

Наразі одним із питань, яким цікавляться платники податків, є зміни в застосуванні реєстраторів розрахункових операцій з 01 січня 2022 року.

Так, керівником Снігурівської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області Наталією Дребот проведена зустріч з платниками податків, на якій було проінформовано, що з 01.01.2022 набрали чинності положення абзацу четвертого пункту 61 підрозділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України згідно з якими фізичні особи - підприємці, що перебувають на спрощеній системи оподаткування, а саме – платники єдиного податку ІІ - IV груп, зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – ПРРО) для здійсненні розрахункових операцій.

«На сьогодні ми охопили роз’яснювальною роботою усі категорії фізичних осіб – підприємців (друга-четверта групи), які мають використовувати реєстратори розрахункових операцій з 1 січня наступного року. В цілому цей процес системний і потребує детального знайомства і фахового практичного застосування. Власне тому податківці й працюють у тандемі з платниками», – зазначила Наталія Дребот.

Під час зустрічі зокрема увага була зосереджена також на Порядку ведення підприємцями обліку товарних запасів. Також учасники зустрічі обговорили нюанси одноразового (спеціального) добровільного декларування та декларування громадянами своїх доходів для отримання податкової знижки.

Крім цього, керівник податкової інспекції розповіла про електронні сервіси ДПС, за допомогою яких платники можуть отримати інформацію про стан розрахунків з бюджетом, терміни подання звітності тощо.