Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Працівники Кривоозерської ДПІ в рамках роз’яснювальної кампанії проводять зустрічі щодо новацій в частині застосування ПРРО

опубліковано 18 вересня 2023 о 10:56

Головна державна інспекторка Кривоозерської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області Інна Сигляник провела зустріч з підприємцем Заліванським Сергієм Миколайовичем щодо основних новацій Закону України від 30.06.2023 № 3219-IX « Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». 

Під час зустрічі податківиця поінформувала, що відповідно до вимог законодавства України обов’язок використання РРО/ПРРО під час здійснення розрахункових операцій з 01.01.2022 року є у всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють розрахункові операції незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, за винятком фізичних осіб-підприємців - платників єдиного податку першої групи.   

Платник, який зобов’язаний  зареєструвати РРО/ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі та мати на обліку господарську одиницю, де буде використовуватись РРО/ПРРО (повідомлення 20-ОПП). Реєстрація РРО-ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО, що подається у електронній формі через Електронний кабінет платника податків.  

Також Інна Сигляник зазначила, що зараз триває роз'яснювальна робота з платниками податків з питань використання РРО/ПРРО та поновлення з 01.10.2023 відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». 

Посадовиця відповіла на актуальні запитання, пов’язані з використанням реєстраторів розрахункових операцій, а також розповіла про можливості, які надає Електронний кабінет платника податків.